…לחלום על רכיבה על אופניים במורד עולה כי החולם פונה לאסון בענייניו או עסקיו. החלום לרכוב על אופניים במעלה ההר מעיד על כך שגם אם זה יהיה קשה, ענייני החולם או עסקיו יצליחו. אם לאישה יש את אחד החלומות האלה, במיוחד אם היא צעירה, במקרה הראשון, רכיבה על אופניים במורד, זה אומר שהיא תצליח בדברים הקשורים לאהבה, ובשנייה – היא תיכשל….

…זה בדרך כלל פירושו בריחה של הבינוניות או העוני שלנו בחיים האמיתיים. לפעמים זה יכול להיות שאנחנו לא מתפטרים והחלום דוחף אותנו להילחם כדי להשיג את ההון הזה….

…מדרגות סימבוליות הן מעבר ממפלס אחד למשנהו, ועלינו לקחת בחשבון את סוג הסולם, את צורת המדרגות, ואם אנו עולים או נופלים כשמפרשים את החלום. לפעמים, כאשר גרם מדרגות לולייני מופיע בחלום הוא מלווה בייסורים כלשהם המעידים על בזבוז זמן ואנרגיה על ידי השגת מטרה שנראה כי אין לה ערך רב. מחברים רבים משתתפים גם במשמעות הרוחנית של העלייה….

…לחלום על חבל בתנאים טובים מצביע על נאמנות, קביעות והתחשבות בכל העניינים כולל עניינים רגשניים. לחלום על קניית חבל עולה כי החולם מייחל להשיג יציבות מלאה מכל הבחינות, כולל יציבות סנטימנטלית. בחלום על מכירת חבלים רומז כי לחולם עייף מהחיים שהוא מנהל או מהסביבה בה החולם חי ורוצה שינוי, למשל ביצוע נסיעה ממושכת. אישה צעירה שחולמת על חבלים מכל סוג שהוא מייחלת נישואים. אם החבל חדש, היא רוצה בעל עשיר. אם החבל ישן, שחוק או מלוכלך, מדובר בהודעה על כישלון בנישואין בגלל שמיהר את הנישואין. חבלים, כבלים וכו 'בחלומות מעידים על בלבול נפשי, חוסר יכולת להיות קשור למשהו או חוסר יכולת לפעול. המשמעות היא שהחולם מתקשה להימנע או לפתור בעיות שיש לו או היא בחיים האמיתיים, ולכן החולם נראה מבולבל. חולמת להחליק במורד חבל מודיעה כי ענייני החולם הולכים ומחמירים. לחלום להיות קשור בחבל מעיד על כך שתצטרך לעשות משהו בניגוד לרצונך, גם באזור האהבה. לחלום לקרוע חבל מרמז כי במאמץ תצליח ותתגבר על הקשיים והבעיות המופיעים גם אם הם רציניים. לחלום על חבלים המשמשים לקשירת סוסים כדי שלא יברחו, מעיד שיש לחולם מספיק כוח ויכולת לפתור בעיות. לחלום על חבל המשמש לתליית אנשים הוא אינדיקציה לכך שהחולם עלול לסבול ממחלה ארוכה וכואבת….

…הסולם מסמל את האמצעים לעבור מרמה אחת לשנייה. אם מדובר בסולם ידיים התחזית היא הצלחה או שיפור במיקום הזמני. יתר על כן, כל צעד הוא עצמאי וכל אחד מהם מייצג בעיות לא קשורות. אם מדובר בסולם קבוע אותה הצלחה תהיה ארוכה ובעלת משמעות שתסמן את חיינו. בסולם זה יש לצעדים המשכיות; היא מייצגת קשיים ומכשולים מתמשכים. גרם המדרגות הלולייני מסמל מעגל קסמים. לעיתים קרובות מלווה בתחושת חרדה ופחד ומסמל כי אנו מוציאים את מרצנו במשהו שאינו ראוי למאמץ שלנו. לסולם כמעט יכול להיות משמעות רוחנית ביותר, אותה נדע לפי מספר הצעדים (צריך להיות מספר קדוש, כמעט תמיד שבע) ולפי אווירת החלום. במקרים אלה הוא מייצג את עליית הנשמה לאלוהים או את ירידת האל לנשמה להעניק את חסדו. לטפס בסולם, פירושו הצלחה וניצחון. ליפול מאחד פירושו כישלון ואובדן עמדה. לעבור מתחת לאחד, פירושו השפלה, בושה. לראות סולם על הרצפה פירושו מחלה. כדי להרים אותו, מצביע על ריפוי. לראות אחד הנשען על קיר מציג סכנה….