אוזניים מסמלות תקשורת כאיבר פסיבי של שמיעה. האוזן מסמלת גם את הנשיות ואת התלות במשהו. האוזניים מתייחסות לעתים קרובות לנשים שחולקות את החיים עם החולם או עם בעל האוזניים בחלום. אם אנחנו חולמים על אוזניים מעוצבות ויפות שמנבאות אושר. משמעו אוזניים מעוצבות בצורה גרועה. אם האוזניים שלנו מזמזמות אנו חוששים שאחרים ירכו עלינו. אם אנו מנסים לכסות את אוזנינו בכובע, בשיער או בכל בגד אחר בחלום המגלה את החשש שמתגלים הרצונות המיניים שלנו או התלות שלנו באדם אחר….

לחלום על אוזניים אנושיות עולה שיש אנשים שצופים ומקשיבים לחולם על מנת להשיג הטבות לא חוקיות.

…אם במהלך החלום האוזניים שלנו שורקות אז הפחד שלנו מתבטא, או האינטואיציה של הרכילות והביקורת על מעשינו. אם אנו רואים את עצמנו מכסים את אוזנינו, זה מסמל שאיננו רוצים להכיר את התלות הרגשית שיש לנו במישהו אחר או בסיטואציה. מחברים מסוימים סבורים שלראות את עצמנו עוטפים עגילים או אדם אחר שמרכיב אותם עבורנו, פירושם שנישואים אפשריים או ברית סנטימנטלית….

…לחלום על עצמך עם כיסוי עיניים עולה כי בגלל רשלנות או סיבה דומה אתה פוגע במישהו. נראה כי חלום זה נפוץ יותר בקרב נשים מאשר אצל גברים, ובמקרה זה ייתכן שהוא נובע מאהבה. אם אתה חולה, החלום פירושו פחד לאבד את הראייה. כאשר התחבושת מעל העיניים שלך שחולות, זה אומר התאוששות מהירה והתקדמות. אם אנחנו לא רוצים לראות את עצמנו שקועים בכאב וסבל, נצטרך להיות זהירים מאוד ולשים לב לכל מה שמסביב. אם אנו נושאים תחבושות, המשמעות של החלום היא שינויים טובים בחיינו לאחר זמן של דאגות וצער. זה גם מסמל את הריפוי של המחלה שלנו או של מישהו קרוב לנו. אם אנו שמים תחבושות על אדם אחר, המשמעות היא שאנחנו רוצים להביא נחמה למישהו שזקוק לו נואשות. זה סימן רע אם בחלום התחבושות מדממות מכיוון שבדרך כלל הדבר מעיד על דיכאון ואכזריות. אם אתה חובב הימורים, הגיע הזמן להיות זהיר יותר ולדאוג למה שאתה מוציא….

…לחלום שאתה מדמם אך אינך חש כאב, ואינך יכול לזהות מאיפה הדם, מציע לך להשתוקק להשתחרר מכל סיטואציה מעצבנת המונעת ממך להשיג את מה שניסית להשיג עבורו זמן רב. כאשר הדם שופע, המשמעות היא שהדבר אליו אתה משתוקק קרוב מאוד, למשל, להצליח בעניינים שניהלת. חולמים על בגדים מוכתמים בדם מכריזים על נוכחותם של אויבים שמנסים למנוע שתצליחו בעניינים או בעסק שאתם מנהלים, לכן עליכם להיזהר עם חבריכם החדשים ולשים עין על הישנים. לחלום שיש לך דם בידיים מכריז על רצף של מזל רע אם אתה לא נזהר עם עצמך או עם הדברים שאתה מטפל בהם. לחלום על פצע שכואב וגורם לך לסבול, וממנו יוצא דם, עשוי להיות שתקבל חדשות רעות מסוגים שונים, כולל עסק מסובך וקשה לשליטה. זה יכול להיות גם מחלות, משלך או מבני המשפחה. לחלום שאדם אחר מדמם עשוי להיות שהחולם מתכוון לפגוע במישהו, גם אם זה רק פסיכולוגי או מוסרי. לחלום שדם יוצא מפצע או נשיכה שיש לאדם אחר או החולם עצמו, מצביע על כך שבריאותם אינה טובה, ולכן עליהם להיות זהירים. לחלום שאתה משתתף בעירוי דם כתורם, הוא סימן לכך שאתה מוכן להעניק עזרה ותמיכה לאדם נזקק. אם החולם עצמו הוא זה שמקבל דם, זה תמיד מבשר של נושאים חשובים שיצרוך את המשאבים שיש לך, במהירות. עם זאת, ניתן להקל על חומרת המצב באמצעות התערבות של אדם משפיע ומסור. לחלום על כך שאצבעותיך מלוכלכות, פצועות או מדממות, עולה כי דברים רבים שיגרמו לך לסבול מתקרבים. לחלום שאתה ערוף מישהו וזה מתחיל לטפטף דם אומר שאתה צריך לדאוג להתנהגות שלך כדי להימנע מעונשים. חולמת על גרזן שיש בו כתם שנראה כמו דם, אך אינך בטוח שהוא סימן קטלני, זה מצביע על כך שאתה בסכנה קרובה להיקלע לצרות כתוצאה מהתנהגות בלתי נסבלת שלך. לחלום על דם הנובע מפצע או נשיכה באדם אחר או החולם עצמו מצביע על כך שבריאותם אינה טובה, לכן היזהר….

…נצטרך להבטיח שאנחנו באמת לא סובלים ממחלת אוזניים כלשהי. בחלומות זה תמיד מעיד על הרצון לא לרצות להקשיב, אולי מתייחס לאיזושהי עצה שאנחנו מקבלים….

…למרות שלסוס אין הרבה בולטות בחברותינו בימינו בשל מתקני החיים והתחבורה המודרניים, המסורת מעניקה לסוסים סמליות של אצילות ברורה ומזל טוב. זה מאוד מוזר שהפרשנויות שהסופרים נותנים לסוסים על פי צבעיהם. אז אם הסוס לבן מבשר חדשות טובות ושמחה. אם הסוס שחור אז זה מבשר של בעיות ודאגות. אם הסוס הוא מפרץ (המאופיין בצבע גוף חום-אדמדם עם רעמה שחורה, זנב, קצוות אוזניים ורגליים תחתונות) פירושו גובה וכבוד. אם הסוס הוא חרדל (כל סוס אדמדם עם רעמה וזנב זהה או בהיר יותר, שנע בין זהב אדמדם לגוון בורדו עמוק או שוקולד) זה אומר קשיים ומכשולים אפורים….

…החלום הזה מגלה שבחיים האמיתיים אנו צוברים טינה, פחד ובוז לאחרים. כשאנחנו רואים את הבית שלנו פולש על ידי חרקים, פאות אוזניים או לואיות שמגלה את הפחד שלנו מפסקי דין ורכילות מאחרים. אם החרקים תוקפים אותנו, זה מראה שיש אנשים שאנחנו לא יכולים לשלוט עליהם למרות שאנחנו רואים בהם נחותים מאיתנו. אם החרקים הופכים לענקיים והם פינים אותנו הם מייצגים בוסים שמפחדים ומבזים אותם בבת אחת. אם אנו קולטים את אי הנוחות של חרקים אך ללא רגשות דחייה, פחד או דחייה הם משקפים אי נוחות, אובדן או חששות קלים הנלווים למשימה שהייתה מייגעת עבורנו….