לחלום על חילופי דברים, בין אם מדובר בחפצים, בעלי חיים או כסף, פירושם עסק טוב בהווה וטוב יותר בעתיד הקרוב. אישה שחולמת על עצמה שהיא מחליפה חברים, פירושה שכל אחד מהגברים שפנו אליה מספק אותו, אך היא רוצה למצוא מישהו לטעמה….

מעיד על נסיגות ואכזבות.

…לחלום על בננות עולה כי החולם ייאלץ לסבול חברים שהוא לא אוהב. לחלום על אכילת בננות משמעו כי לחולם יש עומס עבודה אינטנסיבי ביותר עבור לא כל כך הרבה כסף. לחלום על בננות ירוקות מעיד על צער ובעיות מתקרבות. אם החולם אוכל את הבננות הללו, אז זה אומר שלחולם יש משהו לא בסדר במערכת העצבים שלו ועליו להתייעץ עם רופא. יכול להיות גם שהגוף דורש משהו מתוק, בגלל שהלבלב דורש סוכר או בגלל שהלב זקוק לאשלגן. חולמים על סחר בבננות מודיעים כי כל העניינים שמטופלים יעברו רע יותר. לחלום על בננות ישנות ורקובות מרמז שהחולם עושה עסקים לא חוקיים….

…לחלום על סוכר עולה שיש לך אופי רע, ושקשה להבין (שאתה מזג, קנאי, חשדן וכו '). אכילת סוכר בחלום היא הכרזה על מצבים כמעט לא נעימים, אך הם יסתיימו בחיוב. חולמים על סחר עם סוכר מכריזים על סיכונים לאבד דברים מהותיים. לחלום על ערימת שקי סוכר ושהגשם יורד עליהם מעיד על כך שתחוו מרירות מסוימת בגלל מספר נסיגות….

…לחלום על אכילת צדפות עולה כי החולם מאבד את תחושת המוסר בגלל עיסוק בפעילויות שעשויות להיות בלתי חוקיות. לחלום על סחר עם צדפות עולה כי חוסר המצפון של החולם גורם לחולם לחפש אחר ענייני אהבה אסורים. לחלום על קליפות הצדפות בלבד מרמזים על כשלים עתידיים ועל הפסדים משמעותיים כשמנסים לשלול אחרים מדברים ששייכים להם….