…נפילה מעידה על פחד. אם ניפול ויקם מיד זה מעיד שבקרוב נשחזר את הביטחון בעצמנו. אם אנחנו קמים, סכנת אובדן חומרי. החלקה או נפילה מגבוה מאוד נמוך, רק מזהיר אותנו שלא יהיו פיקוח. נופלים בבוץ, אכזבות. נפילה במים, מחלת סכנה אפשרית. ממקום מוגבה פירושו מצוקה. אם אתה נופל במקום עמוק, זה סימן רע מאוד. לראות מישהו אחר נופל, מישהו אולי ייהרס ויהיה לנו הרבה לעשות עם זה….

…לחלום שאתה גבוה במיוחד מסמל רצון לחופש. יכולת לברוח או לצאת ממצב קשה או ממערכת יחסים קשה….

…לחלום על נפילה עולה, תלוי במידת הסכנה לנפילה, שתיתקל בקשיים ואולי בהפסדים. אם אתה נופל אך לא סבל מפצע קשה, זה מצביע על כך שלמרות שזה לא יהיה קל, הבעיות שלך ייפתרו. אבל אם בסופו של דבר אתה נפגע מאוד בחלום שלך, אז הקשיים יהיו מאוד חמורים ואפילו בלתי ניתנים לניצול….

לחלום שאתה מכיר ומקבל פרסים והצטיינות, מציע הצלחה קרובה, למשל: קידום עבודה, מערכת יחסים בלתי פורמלית הופכת למשא ומתן רשמי, חיובי וכו '.

לחלום על נפילה שהיא פחות או יותר מסוכנת, רומז שבקרוב יהיו נסיגות בחיים ואולי אובדן. אם החולם לא נפגע קשה מהנפילה ואין פצעים קשים, זה מצביע על כך שלמרות שקיימים קשיים מסוימים, הבעיות ייפתרו. אבל אם החולם יקבל פציעות קשות מהנפילה, אז הכישלונות יהיו חמורים מאוד ואפילו בלתי ניתנים לפיתרון….

…לחלום שאתה טיפוס הרים או אלפיניסט והולך במדרונות קשים, אך סוף סוף מגיעים לפסגה, מציע לך יכולת רבה להתגבר על מכשולים ובקרוב תשיג הצלחה, אך אם לא תצליח להגיע לפסגה, חלום מציע את ההיפך. לחלום שאתה מטפס על סולם כדי להגיע לפסגה מעיד על הצלחה בענייניך, אך אם מסיבה כלשהי אינך יכול להגיע לפסגה או אם הסולם נשבר, זה מצביע על ההפך והסיכונים יהיו גדולים יותר. לחלום שאתה מטפס על קיר או אמצעי אחר להיכנס לבית דרך חלון מצביע על כך שתרצה להתנסות, בדרך כלל בעניינים לא חוקיים, כמו גניבה או קיום יחסי אהבה לא ישרים, מסוכנים והרפתקניים. לחלום שאתה מטפס על מדרון מעיד שכדי להשיג את המטרות שלך עליך להתאמץ יותר . ככל שתטפס במהלך החלום גבוה יותר, כך סיכויי ההצלחה שלך יהיו גדולים יותר. לחלום שאתה נופל בזמן שאתה מנסה לטפס מרמז על נסיגות וכישלונות, ככל שאתה נופל יותר, כך החסרונות והכישלונות יהיו חמורים יותר. לחלום שאתה יורד במדרון מציע שאם לא תשומת לב רבה לעסק שלך, זה יחמיר בכל יום. לחלום שאתה בורח מסכנה במדרון מרמז על כך שניתן לדחות את הסיכונים שאתה נתקל בהם ואולי הם אפילו ייעלמו. לחלום שאתה מותש ולהרגיש שאתה נחנק בגלל המאמץ שעשית לטפס על מדרון מרמז שאתה מקבל יותר עבודה ואחריות מהנדרש או המתאים. לחלום על סולם לא מכני שבור עולה כי אין לך שום סיכוי להצליח במה שאתה מתכנן. לחלום שאתה הולך מתחת לסולם מציין שאתה לוקח סיכונים מיותרים. לחלום שאתה נופל מסולם מרמז על כישלונות קרובים. לחלום על מדרגות מפוארות ומפוארות עולה כי עליכם לעבוד קשה יותר בכדי שתוכלו ליהנות מחלק מהמדרגות הללו כשלכם. לחלום שאתה יושב על כמה מדרגות מרמז לך לפקפק ביכולת שלך להשיג את מה שאתה רוצה….

…לחלום על קפיצה ללא סיבה נראית לעין יכול להיות שיש לך מספיק אנרגיה, יכולת והתלהבות להצליח בדברים שאתה מתמודד איתם, וכך תשיג שגשוג ויהיה לך חיים נוחים. לחלום על קפיצות מכשולים בדרגת קושי כלשהי מרמז שיש לך את היכולת לנצח על הבעיות המופיעות. עם זאת, אם אתה נופל על הקרקע כשאתה קופץ, זה מעיד על סיכונים. לחלום לקפוץ ממקום גבוה יכול להיות שתאבד משהו אם תיקח סיכון. כשאישה חולמת לקפוץ ממקום גבוה, או לקפוץ מכשול קשה, זה יכול להיות שהיא תצליח בדברים שהיא עובדת עליהם….

…לחלום על עומק עצום, תהום או שקע הוא תמיד אזהרה מפני הסכנות הקרובות. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות אחרי אחד החלומות האלה הוא להישאר מוכנים, פקחים. אבל תמיד שלווה, מחכה לכל מה שהחלום ניסה להכריז. בדרך כלל החלומות האלה חושפים את עצמם לא יותר משבועיים. לחלום להיות בקצה צוק או תהום הוא בדרך כלל אזהרה כי אויבים מסוימים מנסים לפגוע בחולם. חולם על עומק או תהום מצביע גם על כך שלחולם יש מצב נפשי שונה, ואם הוא לא מטופל, הוא או היא עלולים לסבול מזעזועים או בהלה פסיכולוגית כמעט מכל סיבה שהיא. הפרשנויות הבאות הן למקרה שהחולם, זכר או נקבה, נהנה מבריאות סבירה ושאינו מושפע מדאגות רציניות: לחלום ליפול ממצוק הוא הודעה שמשהו מוזנח וכי הדבר יכול להפוך את לחלום קורבן קל של הונאה או מסבל ממחלות קשות. זו אזהרה מפני תאונות מסוכנות כמו דריסת כלי רכב והתקפות פתע כמו תקיפות. כשאישה חולמת להסתכל בתחתית צוק זה יכול להיות שהיא דואגת יותר מדי לעצמיותה ולענייניה, מה שלמעשה יכול להיות חסר משמעות ובמקרה זה התהום היא המקבילה. אם החולם נופל בזמן שהוא מביט בתחתית הצוק, זה יכול להיות שבקרוב החולם יסבול ממצבים לא נעימים וירגיש אכזבה מחברים או מאהבים מסוימים. אם החולם לא נופל, זה יכול להיות שכל הדאגות ייעלמו וייפתרו בעיות, שנראות אבסורדיות בסוף. כשאדם חולם להסתכל בתחתית צוק זה יכול להיות שהוא חושב לקחת משהו שלא שייך לו וזה ישפיע עליו למשך שארית חייו. זהו חלום אזהרה….

…כרוך בדרך כלל בתחושות של חוסר ביטחון, אשמה או פחד המשתקפים במובן המסחרר בעת נפילה. אם אנו מפרשים את החלום כמבשר, נפילה מגובה נמוך פירושה להיות לא מוגן, נפילה מבית או מבנה פירושה לברוח מהמשפחה, ונפילה בדחיפה פירושה אפשרות לתאונות….

…סמל הגנה על חומרים. אם נראה עץ אחד או עלים וחזקים יותר, ההגנה הטובה יותר תתקבל. אם העצים חלשים, זה מעיד על חוסר אונים. אם הם מלאים בפרחים או פירות מחוץ לעונה, זה מעיד על צער. אם זה קורה בעונה המתאימה לכך, זה מסמל ידידות ואהבה. אם הם יבשים, זה מעיד על חוסר מזל. עם ענפים שבורים, מחלה. מלא עצים עלים ירוקים יביא רווחים. טיפוס על אחד, כבוד ומזל. נופלים מאחד, אובדן טובה מצד הממונים עלינו. אם הנפילה היא מגובה נמוך אז זה יביא מצבים מצחיקים. אם העץ (אגוז, דקל) מקנן ציפורים אז הוא מסמל הצלחה ומזל. אם הציפורים האלה שחורות, אנשים רוצים לפגוע בנו בגלל קנאה….

…בדרך כלל עצים המופיעים בחלומותינו מסמלים הגנה חומרית שכוחם יהיה תלוי במראה העץ עצמו ובכוחו, אם אנו מחבקים אותם או אם יש להם פרי או לא. אם נראה עץ אחד או כמה עלים וחזקים ההגנה תהיה גדולה יותר. אם הם עצים מחורבנים, זוהי אינדיקציה לכך שאנו חסרי אונים. אם העץ מלא בפרחים או פירות מחוץ לעונה זה אומר צער. אם לעץ יש פרחים או פירות בעונה הנכונה שמבשרים על חברות ואהבה. עץ מיובש מעיד על חוסר מזל. עץ עם ענפים שבורים פירושו מחלה. עץ מלא עלים ירוקים פירושו רווחים. טיפוס על עץ פירושו כבוד ומזל. נפילה מעץ פירושה אובדן תמיכה מצד הממונים עלינו. אם אנו נופלים מהעץ מגובה נמוך זה מגוחך. חלום זה עשוי גם לספר לנו על הצורך שלנו להעמיק את שורשינו, בין אם גנאלוגיים ובין אם רוחניים….

אם בחלום אנו מובלים על ידי מדריך שעוזר לנו להתגבר על מכשולים זה אומר שיש בתוכנו משהו שמניע אותנו לטפס לגבהים חדשים, ומרים אותנו למקום שליטה גבוה יותר על האינסטינקטים שלנו.

…טאטוא בחלומות הוא סמל לניקיון בחיפוש אחר סיפוק עצמי ולרצות אחרים, שכן המטרה העיקרית של טאטא היא להסיר את הדברים הלא נעימים מחוץ לטווח הראייה; לכן, טאטוא הוא המקבילה לחיסול מה שמצער אותנו מתת המודע. לחלום לטאטא רצפה מרמז שאתה רוצה לרצות אנשים סביבך. לחלום לטאטא את החדר שלך מעיד על כך שאתה עושה מאמץ להפוך את ענייניך להצלחה הצפויה, ובקרוב יהיו חדשות טובות. כמו כן, המשמעות היא שהחולם נחמד לסובבים אותו (בוסים, עובדים, חברים, עמיתים לעבודה וכו '). לחלום לטאטא רצפה מלוכלכת מדי, משטח רחוב שכונתי למשל, מעיד על כך שהחולם יהיה נבוך מביקורת. חולמת לבקר מישהו מכיוון שהרצפה מלוכלכת מכיוון שהיא לא נסחפה כראוי, רומז כי בקרוב יהיו צרות במשפחה בגלל דברים חסרי משמעות, והחולם הוא האשם העיקרי. אם אדם צנוע חולם לטאטא רצפה כלשהי, מצביע על כך שהוא אינו עולה בקנה אחד עם המדיום בו הוא חי, הוא מתבייש בכך, או משתוקק לשנות למצב גבוה יותר….

…מסמל את המעבר או עלייה ממצב נמוך יותר למצב גבוה יותר. אם זו תולעת שהופכת לפרפר היא תמיד מבשרת סיפוק, שינויים נוחים ועולים. אם התולעת מופיעה בכל דבר רקוב זה מעיד על שחיתות נסתרת….

…לחלום שליצן מנסה להתבדח אך מנסה בחשאי לקרוע את החולם, עולה כי קשה יהיה להשיג מעמד גבוה בחברה. לחלום להתלבש כליצן עולה כי נעשות טעויות חמורות גם ביחסים עסקיים וגם ביחסי אהבה….

…הנץ מסמל עלייה בכל מישורי הקיום: פיזי, אינטלקטואלי, מוסרי ורוחני. מעיד על ניצחון ועליונות. אם בחלומותינו אנו רואים נץ שקורע ארנבת שמכריז על הניצחון על הרצונות התאווים. אם הנץ עף משמאל לימין המסמל רעיון, פרויקט מעופף שיכול לשנות את חיינו. אם זה טיסה מימין לשמאל זה יכול להיות נסיגה במצבנו ואפילו סוף מיקום גבוה. אם אנחנו אנשים עם שאפתנות רוחנית, ואנחנו רואים את הנץ עם הברדס בחלומות שלנו שמסמל את הרצון המיוחל לקבל את אור ההארה….

…זהו סמל של מחשבה ודמיון. מבטא תמיד רצון לברוח ממצבים ובעיות בחיי היומיום ורוצה להתגבר עליהם. ישנם מקרים המביעים רצון לחזור למצב רוחני גבוה יותר. זה משקף את הכמיהה להיות המודעות לצמוח, להתפתח ולהתחבר לרוח שלך. יש ניתוק וחוסר עניין בדברים החומריים. זה חלום כשמתעוררים באופטימיות ובכוח מחודש. זה מצביע גם על הצורך לגלות, להמציא ולעשות דברים חדשים. רצון לחופש ולהגיע לראש הציפיות שלך, לכל הפרויקטים שלך. אתה צריך להתגבר על המגבלות שלך ולהוכיח לעצמך שאתה מסוגל להשיג את השאיפות הגבוהות ביותר שלך. אתה בזמן טוב. הצד היצירתי שלך מתחיל להופיע. אסור לנו לבלבל את החלום הזה עם חלום המטוסים….

…לראות סולם בחלום שלך מסמל שינוי בחיים שלך. חלום ליפול מסולם פירושו שתאבד כמה קשרי ידידות, קשיים וסיכונים או כישלונות. חלום לעלות במעלה סולם פירושו שתגיע לרמה חדשה של הישגים וידע גבוה יותר. החלום מעיד על שגשוג, קידום עבודה והכרה ציבורית. לחלום שאתה מטפס בסולם מייצג את מחשבותיך המודחקות. כמו כן, הכוונה היא לנסיגות שתחוו בחייכם ויהיה קשה לממש אותן. לחלום שמישהו יטפס במעלה סולם פירושו שתמצא הצלחה ותעלה לגדולה בעזרת אחרים. לראות סולם שבור בחלום שלך מעיד על כישלונות עקביים בעסק שלך….

…חלום על כתם מעיד על שגיאה שטחית והפיכה בחייך. שקול ודון בחומר ובצבע הכתם ואתר את השגיאה בתוכך. חלום על ויטראז 'פירושו ריפוי והארה רוחנית ושאתה מחפש את הכיוון למקור גבוה יותר. שקול את צבע הכתם כדי לקבוע כיצד לשלב את אותו סמל וצבע….

…אם הליאנה תלויה מלמעלה זה מסמל אמצעי עלייה. אם מוגבל עלינו על ידי צמח טיפוס עצי שתלוי על עצים, במיוחד ביערות גשם טרופיים, מה שמבשר כי נגיע בקרוב למצב גבוה יותר. אם אנחנו מטפסים במעלה הליאנות, זה מעיד על הרצון שלנו לעלות למעלה. אם אנו יורדים מהליאנות או שנופל מהן, זה מנבא ירידה במצבנו, התסכול של תקוותינו. אם הליאנה נמצאת על הרצפה, על רהיטים או בידינו זו אזהרה לגבי מצב העסק שלנו. אותן משמעויות חלות אם אנו חולמים על עץ גפן….

…לחלום שאתה נכנס לרכב מעיד שנסיעה שכבר בראש שלך תתרחש בקרוב, אך עם תנאים שונים מאלה שחשבת בעבר. בחלום לרדת ממכונית רומז שהדברים שהתחילו טוב עשויים להשתבש אם לא תשים לב לפרטים. לחלום על נהיגה ברכב במקום או ברחוב שיש בו הרבה אנשים מעיד על הצלחה, אך גם אומר שאנשים מקנאים מנסים לפגוע בדברים שהשגת. לחלום על נסיעה ברכב בדרך בה רואים הרים גבוהים לפניך, מעיד על הרצון לטפס בסולם כדי להגיע להיררכיות חשובות, אפשר להשיג זאת באמצעות עבודה קשה, התמדה ומאמץ. ההרים הם סמל למאמץ ולמעמד גבוה. לחלום על מכוניות נוסעות רבות עולה כי בעתיד המיידי יתבצעו כמה נסיעות קצרות וכמה נושאים המפריעים לשקט שלך יישלטו. לחלום לדאוג לאבד מכונית משלך, אך לאחר מכן למצוא אותה, מעיד כי החסרונות האלה שאתה חווה ייעלמו בקרוב. הפתרונות והזמן שבו אתה מוצא את המכונית זהים, תפתור את הבעיות שלך בחיים האמיתיים. לחלום על מכונית יוקרה חדשה מעיד שאתה רוצה שיהיה לך, אם כי לא מפואר. זה גם אומר ביקור של אנשים יקרים מאוד, או שתצטרך לעשות טיול קצר כדי לבקר מישהו פשוט לשם חיבה והנאה. חולמת לנהוג במכונית יוקרה, במיוחד אם היא שחורה, היא מרמזת על מחלות בגלל הזנחת בריאותך. זו למעשה אזהרה כדי שתוכל להימנע מרעות גדולות יותר. לחלום על נהיגה פשוט מצביע על כך שאתה חסר מנוחה, למרות שיש לך תנאי מחיה נאים; היא גם מודיעה שבקרוב תערוך שינויים בעניינים שאתה מטפל בהם, ובמקרה זה עליך להיות זהיר מאוד בהתנהגותך ובאופיך, מכיוון שכל שגיאה תביא לתוצאות קטלניות. לחלום על נהיגה ברכב בליווי מישהו ועברת תאונה, עולה כי למרות שהעניינים שלך מתנהלים כשורה, קיים סיכון שהם יסתיימו בפתאומיות ויסיימו בתוצאות שליליות. לחלום להינצל ממכונית שנדרסת מעידה על שעל החולם לברוח ממצבים או מעסק מפוקפק, עניינים קלים ויריבות מכל הסוגים. בקיצור, זו אזהרה לסגת מכל דבר שאינו ברור במוחו של החולם. לחלום לחפש או לנסות להשיג מכונית יוקרה מעיד על שאיפות עצומות שאינן יכולות להסתפק במאמצי עבודה פשוטים. חולמים לנסוע במכונית ישנה ורעועה מכל סוג שהוא, זה סימן למזל רע בעתיד המיידי (עסקים רעים, נסיגות, מחלות וכו ')….

…אינך יכול להבחין בבירור בהבדל בין סוגים שונים של בתי ספר בחלומותיך. לחלום שאתה מבקר בבית ספר מסמל תוכחה עצמית על כך שהחמצת הזדמנויות בעלות ערך לשיפור עצמך. לחלום שאתה מלמד נושא בבית ספר רומז שיש לך שאיפות אינטלקטואליות שלא הצלחת לפתח. לחלום שבית ספר כיבד אותך מסמל הצלחה קרובה בשל המאמצים האינטלקטואליים שלך, ככל שהציון גבוה יותר כך טוב יותר. לחלום שאתה בבית ספר תיכון, כאורח או כתלמיד, מציע שתגיע בקרוב ליעדים שלך ותקבל הצטיינות. לחלום שאתה מבקר בבית הספר בו למדת בילדותך, מציע תחושה אינטימית של אובדן לגבי חייך ופעילותך הנוכחית. לחלום שזה עתה חזרת מביקור בבית הספר בו סיימת את לימודיך מצביע על כך שתקבל הצעות שאסור לך לעשות מכיוון שאינך מוכן לבצע אותן. לחלום שאתה תלמיד בכל בית ספר, מציע שתכיר בחוסר ההכנה שלך ושלא צפוי שתצליח בחיים, בעיקר בגלל שאתה לא מכניס מספיק אנרגיה וכוח רצון בפרויקטים שלך. לחלום שאתה מבקר בבית ספר מלא בילדים מודיע שתיתקל בבעיות עם ילדיך או עם קרובי משפחה, משפחתך או חבריך….

…לחלום להיות גבוה יותר מכל אחד אחר, מצביע על כך שאתה עשוי להסתכל עליהם מעבר לכתף שלך. אתה מרגיש מעליו או אתה, אתה מרגיש עליון. זה מייצג סמכות וגאווה. לחלום שאחרים גבוהים ממך מצביע על כך שיש לך נטייה להתעלם מדברים מסוימים. אולי אתה מרגיש שאנרגיה גבוהה יותר תמיד צופה בך ושופטת את מעשיך….

…עבור אדם לחלום על הרמון זה סימן לכך שנסיבות חיצוניות יסטו אותו ממטרותיו האמיתיות. עבור אישה החלום יכול להצביע על רצון למצב פיננסי גבוה יותר. לפעמים חלום זה מסגיר קנאה או נטיות מיניות שאינן מוגדרות….