…החלום הזה מגלה שבחיים האמיתיים אנו צוברים טינה, פחד ובוז לאחרים. כשאנחנו רואים את הבית שלנו פולש על ידי חרקים, פאות אוזניים או לואיות שמגלה את הפחד שלנו מפסקי דין ורכילות מאחרים. אם החרקים תוקפים אותנו, זה מראה שיש אנשים שאנחנו לא יכולים לשלוט עליהם למרות שאנחנו רואים בהם נחותים מאיתנו. אם החרקים הופכים לענקיים והם פינים אותנו הם מייצגים בוסים שמפחדים ומבזים אותם בבת אחת. אם אנו קולטים את אי הנוחות של חרקים אך ללא רגשות דחייה, פחד או דחייה הם משקפים אי נוחות, אובדן או חששות קלים הנלווים למשימה שהייתה מייגעת עבורנו….

…חלום על חרקים מייצג מכשולים קטנים שעליך להתגבר עליהם. יתר על כן, חרקים בחלום עשויים לסמל הבטחה לרווח כספי או לפתור תעלומה….

…לחלום על כל סוג של חרקים עולה כי ישנם אינסטינקטים מודחקים המופנים כלפי עצמך או לאחרים. אולי אתה חושש משיפוטם של אחרים, או אולי יש חשש לשחרור דחפים שאינם מסכימים עם שיקול דעתך המוסרי….

…החלום הזה קשור למים. אם המים עוברים מאולפים ובשלווה על ידי הערוץ, האושר ילווה את אהבתנו. אם הערוץ נשבר, זה מצביע על כך שטעינו את רגשותינו. אם זה ארוך מדי, הוא מכריז על נישואים במדינה רחוקה. על פי המים אנו יכולים לפרש את חלומנו בהסבר שמים הם משמעותיים מאוד, מכיוון שהם מסמלים חיים, רגשות והם החיים הפנימיים של אנשים. כשהמים צלולים ונקיים, אז הם מכריזים על חיים ארוכים ומאושרים בדיוק כמו הרגשות שלנו. מים מינרליים מסמלים הבראה, שיפור בריאותי. מים קדושים מעידים על בריאות גופנית ורוחנית. אם המים מלוכלכים או תקועים, הם בדרך כלל מראים רוע ואומללות של אופי מוסרי. אם מים מגיעים מרירים, עכורים או צהבהבים, אז הם מנבאים מחלות. מים נגועים מנבאים על דרך החיים שלך עם כעס בגוף. מים מסריחים מציגים סחורות שלא מיועדות להם. מים תקועים, אובדן חופש. נישואים שחורים, אומללים….

…בחלומות של צעירים הכתמים חושפים לעתים קרובות פחד ממיניות ומהשלכותיה. אם כתמים בחלום מופיעים על ידי פעולת הזמן, חלום כזה מגלה שיש אירוע או עובדה שאינם עדכניים ולא לעתיד אך נותרים תקועים בעבר, או שתוצאותיו מגיעות מהעבר….

כשאנחנו חולמים שסכנה אוחזת בנו ואנחנו נשארים דוממים בלי יכולת להגיב, זה מראה שאנחנו תקועים במצב הנוכחי, בין אם חומרי או רוחני, ואנחנו לא יכולים להתקדם.

…לראות את עצמנו לא מסוגלים לעשות ולו תנועה קטנה ביותר בחלומות זה דבר שמטריד ומפחיד. החלום הזה מגלה שאנחנו תקועים במצב חמור של החלטיות. זה יכול להיות גם תבוסה שממנה האמנו שנתאושש אבל לא. בכל מקרה זה ממליץ לנו להתפטר או שהחלום ימשיך להתרחש….

…מים בשפת חלומות הם משמעותיים מאוד, הם מסמלים חיים, רגשות וחיים פנימיים של אנשים. כשהמים צלולים ונקיים, הם מכריזים על חיים ארוכים ומאושרים כמו הרגשות שלנו. מים מינרליים מסמלים הבראה, שיפור בריאותי. מים קדושים פירושם בריאות גופנית ורוחנית. אם המים מלוכלכים או תקועים, הם בדרך כלל מקיימים חרפה ואומללות בעלי אופי מוסרי. אם מים מגיעים מרים, מוצלים או צהבהבים, הם מנבאים מחלות. נגוע פירושו לחיות עם כעס בגופך. רייק, זה אומר סחורה שלא ניכרת. תקוע, זה אומר אובדן חופש. שחור, זה אומר נישואים אומללים. קבלת מים במיכל מעידה על בריאות. קבלת מים מבלי לשתות אותם ולאחסן אותם מעידה על תאוות בצע. אם אנו מביאים מים לבית אחר ומקבלים כסף, אנו למעשה מוכרים את כנותנו וטוהרנו. אם אנו מביאים אותו ללא חיוב, זה מראה על רחמים ודתיות. מי גשמים שומרים על קציר בשפע אלא אם כן הם משרים את האדמה ונעלמים במהירות, ואז הם מעידים על אובדן רכוש והשפלות. אם יש נזילות בבית ללא גשם, הוא מכריז על אבל בבית ההוא. אם זו רק נזילה, המשמעות היא סבל וסכנה לחולם. אם מים עוברים דרך הקירות, זה מציין קרובי משפחה או חברים אבלים. כשרואים מים זורמים בתוך נכס של החולם, הוא מכריז על שגשוג חומרי רב המלווה ברגשות טובים. הליכה על מים אומרת לנו שאנחנו עוברים תקופה מסוכנת. אם אנו שוקעים, אנו בסכנה גדולה. לראות הרבה מים שמערבבים גלים חזקים מעיד על צער, אם זה משקף את עצמנו, זה מעיד בבירור שנשיג עושר, ואם זה משקף אותנו יותר יפים ממה שאנחנו באמת, זה אומר שנמצא אהבה אצל אחרים. שתיית מים קרים שומרת על הבריאות; וקור, מחלה. נטילת מים קרים מראה חוסר הבנה. מקלחת חמה פירושה אושר; וחם מאוד פירושו פרידה או גירושין….

…זה מצביע על כך שאנחנו מוותרים על נטילת יוזמות יצירתיות חדשות. אנחנו תקועים….

…מחברים מסוימים מצביעים על כך שמה שתפסנו בחלום שלנו הוא מה שנפשנו בשבי. כך שאם אתה תופס אויב, פירוש הדבר שעמוק בפנים אתה מרגיש מכריע ממנו ואם אתה תופס חרקים, אז זה מסמל שחומר כלשהו או שליטה בבעיות מסוימות יוצאים מהיד שלך….

משהו באמת מפריע לך או שיש לך אינטואיציה של סכנה מאלרגיה או עקיצת חרקים.

אם אנו מותקפים על ידי חרקים זה משקף שיש אנשים שאיננו יכולים לשלוט בהם למרות שהם רואים אותם נחותים מאיתנו.

…לחלום על רווקות מרמז שהחולם לא רק ביישן עם נשים, אלא גם בדרכים רבות אחרות, כמו פחד מהלא נודע, חרקים, בדידות, חושך ונסיעה בלי חברה. בחלק מהמקרים הוא מסמל ייעוד דתי. זה יכול להיות גם התוצאה הנפשית והפסיכולוגית של אין-אונות מינית….

…זבובים ויתושים, חרקים אלה מסמלים אנשים מעצבנים או דחפים חיצוניים מעצבנים באותה מידה. הריגת זבוב בחלומות מבטאת רצון להתרחק מאנשים מתנשאים, לגרום להם להיעלם מחיינו וכך למנוע אי נוחות ובעיות. היתושים מזהירים אותנו להגן על עצמנו מפני זרים שרוצים להתערב בחיינו, כמו גם על הדחפים התוקפניים שמתעוררים בנו….