אוזניים מסמלות תקשורת כאיבר פסיבי של שמיעה. האוזן מסמלת גם את הנשיות ואת התלות במשהו. האוזניים מתייחסות לעתים קרובות לנשים שחולקות את החיים עם החולם או עם בעל האוזניים בחלום. אם אנחנו חולמים על אוזניים מעוצבות ויפות שמנבאות אושר. משמעו אוזניים מעוצבות בצורה גרועה. אם האוזניים שלנו מזמזמות אנו חוששים שאחרים ירכו עלינו. אם אנו מנסים לכסות את אוזנינו בכובע, בשיער או בכל בגד אחר בחלום המגלה את החשש שמתגלים הרצונות המיניים שלנו או התלות שלנו באדם אחר….

לחלום על אוזניים אנושיות עולה שיש אנשים שצופים ומקשיבים לחולם על מנת להשיג הטבות לא חוקיות.

…אם במהלך החלום האוזניים שלנו שורקות אז הפחד שלנו מתבטא, או האינטואיציה של הרכילות והביקורת על מעשינו. אם אנו רואים את עצמנו מכסים את אוזנינו, זה מסמל שאיננו רוצים להכיר את התלות הרגשית שיש לנו במישהו אחר או בסיטואציה. מחברים מסוימים סבורים שלראות את עצמנו עוטפים עגילים או אדם אחר שמרכיב אותם עבורנו, פירושם שנישואים אפשריים או ברית סנטימנטלית….

…לחותמת הדואר אין משמעות, אז בואו נדבר על החותמת המשמשת להדפסה על עופרת, שעווה או שעוות איטום. זהו סימן של סמכות ולגיטימציה המקבילה לחתימה של מה שמודפס עליו. זה גם מסמל את הסוד, ההגנה והבתוליות….

…חלום על בנך או בתך שלך פירושו שינויים חדשים בחייך. אם אתן נשים בהריון שחולמות להביא ילד לעולם, זה אומר עצבנות ואי שקט ביחס לבוא התינוק העתידי שלכם. אם אתה גבר שחולם להביא ילד לעולם, המשמעות היא הסרת פצעים ישנים או אהבות ישנות….

…כאשר איש מקצוע מופיע בחלומותינו, זה מגלה שמשהו קיים במקצוע או בסמליות שלו שיש לו חשיבות מיוחדת עבורנו ואנחנו יכולים לפענח את המשמעות שלו על ידי תשומת לב מיוחדת לרמתם. המפלס הנמוך ביותר מתאים למלחים ולדייגים מכיוון שהם עובדים בגובה פני הים. זה גם מסמל את הסרת תוכן הלא מודע, עלינו להתעמת עם כוחות הלא מודע והתשוקה. רמה גבוהה יותר מתאימה לחקלאים, לגננים ולעובדים אחרים בשדות ובעמקים. עובדים אלה מסמלים את זהים לעובדי הים, אך עם קצת יותר אינטלקט. הרועים והחקלאים עובדים על מורדות ההר ומסמלים את אותו הדבר. הכורים מחלצים את האוצרות שבתוכם. הנפחים והקדרים הם מעצבים של חומר הגלם הפנימי שלנו. החלק העליון מתאים לסגפנים ולחכמים שמנהלים את חייהם במובן הרוחני והחומרי; הלוחמים שמגנים ושאהידים הסובלים. משמעות זו חלה על כל מקצוע ואנו נסגור אותה ברמה המתאימה….

לחלום על הסרת משהו פירושו התאוששות והתפתחות.

…מי שחולם לשתול צפצפות חווה קידום מהיר אך זמני. הסרת קליפת העץ היא סימן להון משתפר. לחלום שאתה כורת עץ זה עשוי להצביע על חורבה מיידית….

…חלום ללבוש את הגרביים שלך מעיד על בטיחות ותקיפות המטרה. הסרת הגרביים פירושה שיהיו כמה בעיות משפחתיות. אם אתה חולם על גרבי כותנה זה מעיד על כנות ונאמנות מצד חבריך. משמעות חלום של גרבי משי תקבל חדשות לא צפויות. אם הגרביים נשברים, מבשר על היפרדות מקרובי משפחה….

…החלום הזה מגלה שבחיים האמיתיים אנו צוברים טינה, פחד ובוז לאחרים. כשאנחנו רואים את הבית שלנו פולש על ידי חרקים, פאות אוזניים או לואיות שמגלה את הפחד שלנו מפסקי דין ורכילות מאחרים. אם החרקים תוקפים אותנו, זה מראה שיש אנשים שאנחנו לא יכולים לשלוט עליהם למרות שאנחנו רואים בהם נחותים מאיתנו. אם החרקים הופכים לענקיים והם פינים אותנו הם מייצגים בוסים שמפחדים ומבזים אותם בבת אחת. אם אנו קולטים את אי הנוחות של חרקים אך ללא רגשות דחייה, פחד או דחייה הם משקפים אי נוחות, אובדן או חששות קלים הנלווים למשימה שהייתה מייגעת עבורנו….

…נצטרך להבטיח שאנחנו באמת לא סובלים ממחלת אוזניים כלשהי. בחלומות זה תמיד מעיד על הרצון לא לרצות להקשיב, אולי מתייחס לאיזושהי עצה שאנחנו מקבלים….

…למרות שלסוס אין הרבה בולטות בחברותינו בימינו בשל מתקני החיים והתחבורה המודרניים, המסורת מעניקה לסוסים סמליות של אצילות ברורה ומזל טוב. זה מאוד מוזר שהפרשנויות שהסופרים נותנים לסוסים על פי צבעיהם. אז אם הסוס לבן מבשר חדשות טובות ושמחה. אם הסוס שחור אז זה מבשר של בעיות ודאגות. אם הסוס הוא מפרץ (המאופיין בצבע גוף חום-אדמדם עם רעמה שחורה, זנב, קצוות אוזניים ורגליים תחתונות) פירושו גובה וכבוד. אם הסוס הוא חרדל (כל סוס אדמדם עם רעמה וזנב זהה או בהיר יותר, שנע בין זהב אדמדם לגוון בורדו עמוק או שוקולד) זה אומר קשיים ומכשולים אפורים….