…זה עשוי לשקף פחד ממחלות. לפעמים זה מנבא קשיים בגלל רשעותם של אחרים. אם ביקרנו בבית מרפאה שמזהיר אותנו שעלינו להתרחק מעסק בו נתנו לעצמנו להילכד בהקדם האפשרי….

…לחלום שבבית חולים, בית אבות או בית מרפא הוא סימן לכך שאתה סובל ממחלה שלא טופלה בה או שהעסק שלך או עניינים אחרים עוברים מצב קשה שגדל עם הזמן, אולי בגלל חוסר טיפול או נימוקים ברורים או הפרעות במערכת העצבים שלך. זה גם מצביע על עייפות בגלל הלחץ שאתה סובל ורצון עז לנוח. לחלום שאתה גר במרפאה או בבית חולים מעיד על כך שהבעיות שלך יפחתו עם הזמן….

לחלום על בית משפט מנבא בעיות קרובות ומעורבות בבעיות משפחתיות שיש לפתור באמצעות פנייה לאנשים מורשים, לכן אנו עשויים להיות ממוקדים לפתור אותן באמצעות פסקי דין, שאולי לא תמיד נוחים.

…לראות או ללבוש מעיל בית בחלום מעיד על הצעותיך. אולי אתה מרגיש שאנשים עשויים לראות את הכוונות האמיתיות שלך. הסמל עשוי גם להצביע על הזנחה בנוגע למצב מסוים….

…זה מסמל את ההוויה והאישיות שלנו. חזית הבית מסמלת את החלק החיצוני של החולם ואת פנים הבית, חיים אינטימיים. חדר אוכל ומטבח מייצגים אוכל ועיכול. חדר שינה מעיד על מנוחה ומין. חדר אמבטיה – ניקיון פיזי ומוסרי. הקומות העליונות מייצגות ראש ונפש. מחסן מציין את התת מודע. דלתות מייצגות גישה לנשמה שלנו. בית ישן ורעוע מסמל מצב מיושן של חיים ומחשבה. רצפה או תקרה ששוקעים מסמלים קריסת האידיאלים והעקרונות….

חלום על בית חולים מסמל את רצונך לרפא את בריאותך או את מערכות היחסים שלך ולחזור לקצב נורמלי של חיי היומיום.

חלום כימיה או בית מרקחת מצביע על כך שהרגע הצער בו אנו חיים יסתיים בקרוב.

לחלום על צמח בעל בית, ובמיוחד אם חלום זה חוזר על עצמו בלילות שונים, מציין שיש לך אופי טוב, שמבטיח עתיד טוב והצלחה בהיבטים שונים של החיים.

לחלום על עניים או חסרי בית פירושו התמדה ואשליה.

…כשאתה רואה בעל בית בחלומות שלך, זה מייצג תלות ושליטה. מצד שני, בעלי הבית מייצגים גם את הצד הרציונאלי והסביר שלך….

…אינך יכול להבחין בבירור בהבדל בין סוגים שונים של בתי ספר בחלומותיך. לחלום שאתה מבקר בבית ספר מסמל תוכחה עצמית על כך שהחמצת הזדמנויות בעלות ערך לשיפור עצמך. לחלום שאתה מלמד נושא בבית ספר רומז שיש לך שאיפות אינטלקטואליות שלא הצלחת לפתח. לחלום שבית ספר כיבד אותך מסמל הצלחה קרובה בשל המאמצים האינטלקטואליים שלך, ככל שהציון גבוה יותר כך טוב יותר. לחלום שאתה בבית ספר תיכון, כאורח או כתלמיד, מציע שתגיע בקרוב ליעדים שלך ותקבל הצטיינות. לחלום שאתה מבקר בבית הספר בו למדת בילדותך, מציע תחושה אינטימית של אובדן לגבי חייך ופעילותך הנוכחית. לחלום שזה עתה חזרת מביקור בבית הספר בו סיימת את לימודיך מצביע על כך שתקבל הצעות שאסור לך לעשות מכיוון שאינך מוכן לבצע אותן. לחלום שאתה תלמיד בכל בית ספר, מציע שתכיר בחוסר ההכנה שלך ושלא צפוי שתצליח בחיים, בעיקר בגלל שאתה לא מכניס מספיק אנרגיה וכוח רצון בפרויקטים שלך. לחלום שאתה מבקר בבית ספר מלא בילדים מודיע שתיתקל בבעיות עם ילדיך או עם קרובי משפחה, משפחתך או חבריך….

לחלום על בית כפרי פירושו עושר, השגת ירושה ועסקים טובים.

…לימוד האלף-בית פירושו שיש לך אויב. חלום שבו אתה רואה אלפבית אומר שאתה לא שוכח את החברים שלך. אם כבר מדברים על אלפבית, מציינים שתתאהבו. כתיבת אלפבית פירושה שתמצא משהו מיוחד….

…לחלום שאתה על הגג, או בחלק הגבוה ביותר של בניין, ממנו תוכל לצפות בשדה תעופה עם מטוסים מעופפים, מעיד על הרצון לשינוי בחייך, שינוי מקום מגורים, עבודה או עסק, ואתה סוף סוף מקבל חלק מזה, הודות להתערבותם של זרים. לחלום לצפות בחלק העליון של הבניין מרחוק מעיד שכרגע אין סיכוי להצלחה במה שאתה רוצה, בין אם זה עסק, עבודה או אהבה. לחלום להיות על גג מרמז על שאיפות של שיפור עצמי, להתבלט איפה שאתה גר, עם סיכוי טוב להשיג את זה. לחלום להיות על גג ולהרגיש מפוחד מנפילה, מציע שאתה חושב שאתה תיכשל בניסיונות שלך להתגבר על עצמך. לחלום שגג מתמוטט, זו הכרזה על אסונות בבית, במשפחה או בעסק. לחלום על תיקון גג זו הכרזה על הצלחה שמגיעה מהר מאוד….

…פועל על זה: עובר מזל רע, סיכון לתאונה. נפילה על גג: מתקרב לסכנה, קלון או אובדן בריאות….

…לחלום לטפס לעליית גג עולה ההרגל לחיות אשליות מסוימות, תיאוריות, תמיד לחיות רחוק ממצבים מעשיים, אובייקטיביים, פונקציונליים או מציאותיים. כשאישה חולמת לעלות לעליית גג זה יכול להיות שהיא חיה בהבל, אנוכיות ו~גדלותה ~שלה….

…לחלום על עליית הגג פירושו שרגשות וזכרונות העבר נעים בתוכנו. כשרוחות רפאים ישנות מתעוררות זה אומר שמשהו לא בסדר….

…אם החלום מדכא נוכל לומר שיש לו פרשנות שלילית של סגירות ואי-מעורבות. אם זה חלום אופטימי, אז זה מעיד על ביטחון והגנה. כמו כן, אם הגג מוטמע בחלום, אז זה מראה שמה שיקרה לגג הזה זה מה שיקרה עם חיינו. לפעמים זה מגלה הפרעה נפשית מתחילה שכדאי לפקח עליה….

…מצד אחד זה יכול לסמן הגנה, צורך במקלט, אך גם דחף שיש לנו נטייה לשמור דברים לעצמנו, ולא לאפשר השפעות חיצוניות. פרשנות חלומית אחרת מתייחסת לגג כסמל לראשנו, וכאשר אנו חולמים שיש שריפה בגג, הוא נחשב לאזהרה מפני מחלת נפש אפשרית שמתחילה להתבטא ויש לעקוב אחריה….

זה אומר שיש בתוכנו זיכרונות ילדות. זה מצביע על כך שמשהו לא מסתדר כמו שצריך בחיינו….

אם החולם רואה את החזה שלו, אז זה סמל לבריאות וכוח. לחלום על חזה בריא הוא סימן שבקרוב תקבל הצעות מחבר או קרוב משפחה שיעניקו לך את תמיכתם בפיתוח מטרותיך….

יחסים נוחים עם חברים ובני משפחה.

קורבנות רבים.

…חלום שיהיה לך בית אומר שהיעדים שלך מוגדרים היטב; סיפוק במשפחה. לחלום על בניית הבית פירושו מילוי הבטחות….