…זה עשוי לשקף פחד ממחלות. לפעמים זה מנבא קשיים בגלל רשעותם של אחרים. אם ביקרנו בבית מרפאה שמזהיר אותנו שעלינו להתרחק מעסק בו נתנו לעצמנו להילכד בהקדם האפשרי….

…לחלום שבבית חולים, בית אבות או בית מרפא הוא סימן לכך שאתה סובל ממחלה שלא טופלה בה או שהעסק שלך או עניינים אחרים עוברים מצב קשה שגדל עם הזמן, אולי בגלל חוסר טיפול או נימוקים ברורים או הפרעות במערכת העצבים שלך. זה גם מצביע על עייפות בגלל הלחץ שאתה סובל ורצון עז לנוח. לחלום שאתה גר במרפאה או בבית חולים מעיד על כך שהבעיות שלך יפחתו עם הזמן….

לחלום על בית משפט מנבא בעיות קרובות ומעורבות בבעיות משפחתיות שיש לפתור באמצעות פנייה לאנשים מורשים, לכן אנו עשויים להיות ממוקדים לפתור אותן באמצעות פסקי דין, שאולי לא תמיד נוחים.

…לראות או ללבוש מעיל בית בחלום מעיד על הצעותיך. אולי אתה מרגיש שאנשים עשויים לראות את הכוונות האמיתיות שלך. הסמל עשוי גם להצביע על הזנחה בנוגע למצב מסוים….

…זה מסמל את ההוויה והאישיות שלנו. חזית הבית מסמלת את החלק החיצוני של החולם ואת פנים הבית, חיים אינטימיים. חדר אוכל ומטבח מייצגים אוכל ועיכול. חדר שינה מעיד על מנוחה ומין. חדר אמבטיה – ניקיון פיזי ומוסרי. הקומות העליונות מייצגות ראש ונפש. מחסן מציין את התת מודע. דלתות מייצגות גישה לנשמה שלנו. בית ישן ורעוע מסמל מצב מיושן של חיים ומחשבה. רצפה או תקרה ששוקעים מסמלים קריסת האידיאלים והעקרונות….

חלום על בית חולים מסמל את רצונך לרפא את בריאותך או את מערכות היחסים שלך ולחזור לקצב נורמלי של חיי היומיום.

חלום כימיה או בית מרקחת מצביע על כך שהרגע הצער בו אנו חיים יסתיים בקרוב.

לחלום על צמח בעל בית, ובמיוחד אם חלום זה חוזר על עצמו בלילות שונים, מציין שיש לך אופי טוב, שמבטיח עתיד טוב והצלחה בהיבטים שונים של החיים.

…אינך יכול להבחין בבירור בהבדל בין סוגים שונים של בתי ספר בחלומותיך. לחלום שאתה מבקר בבית ספר מסמל תוכחה עצמית על כך שהחמצת הזדמנויות בעלות ערך לשיפור עצמך. לחלום שאתה מלמד נושא בבית ספר רומז שיש לך שאיפות אינטלקטואליות שלא הצלחת לפתח. לחלום שבית ספר כיבד אותך מסמל הצלחה קרובה בשל המאמצים האינטלקטואליים שלך, ככל שהציון גבוה יותר כך טוב יותר. לחלום שאתה בבית ספר תיכון, כאורח או כתלמיד, מציע שתגיע בקרוב ליעדים שלך ותקבל הצטיינות. לחלום שאתה מבקר בבית הספר בו למדת בילדותך, מציע תחושה אינטימית של אובדן לגבי חייך ופעילותך הנוכחית. לחלום שזה עתה חזרת מביקור בבית הספר בו סיימת את לימודיך מצביע על כך שתקבל הצעות שאסור לך לעשות מכיוון שאינך מוכן לבצע אותן. לחלום שאתה תלמיד בכל בית ספר, מציע שתכיר בחוסר ההכנה שלך ושלא צפוי שתצליח בחיים, בעיקר בגלל שאתה לא מכניס מספיק אנרגיה וכוח רצון בפרויקטים שלך. לחלום שאתה מבקר בבית ספר מלא בילדים מודיע שתיתקל בבעיות עם ילדיך או עם קרובי משפחה, משפחתך או חבריך….

לחלום על עניים או חסרי בית פירושו התמדה ואשליה.

…כשאתה רואה בעל בית בחלומות שלך, זה מייצג תלות ושליטה. מצד שני, בעלי הבית מייצגים גם את הצד הרציונאלי והסביר שלך….

…לימוד האלף-בית פירושו שיש לך אויב. חלום שבו אתה רואה אלפבית אומר שאתה לא שוכח את החברים שלך. אם כבר מדברים על אלפבית, מציינים שתתאהבו. כתיבת אלפבית פירושה שתמצא משהו מיוחד….

לחלום על בית כפרי פירושו עושר, השגת ירושה ועסקים טובים.

קנס ששולם או שהוטל מעיד על אכזבות והתרגשויות.

פיין בחלום מכריז על קשיים מול הרשויות המשפטיות.

לחלום שאתה אומר ~לא~ מצביע על כך שאתה מקיים מצב בו אתה מאמין למרות שאתה יוצא נגד הרוב. אתה תמיד מחשיב את עצמך מלכתחילה ומקבל החלטות מבלי לשאול אחרים….

נוסטלגיה של זיכרונות שמחים.

…מסמל את הנטייה שלך לפרוק ממך עניינים לאחרים. אינך רוצה להכיר בעצמך כגיבור קיומך….

…לראות את עצמנו לא מסוגלים לעשות ולו תנועה קטנה ביותר בחלומות זה דבר שמטריד ומפחיד. החלום הזה מגלה שאנחנו תקועים במצב חמור של החלטיות. זה יכול להיות גם תבוסה שממנה האמנו שנתאושש אבל לא. בכל מקרה זה ממליץ לנו להתפטר או שהחלום ימשיך להתרחש….

לחלום על אלמוני פירושו כמה הפתעות ובגידות לא נעימות.

יחסים נוחים עם חברים ובני משפחה.

אם החולם רואה את החזה שלו, אז זה סמל לבריאות וכוח. לחלום על חזה בריא הוא סימן שבקרוב תקבל הצעות מחבר או קרוב משפחה שיעניקו לך את תמיכתם בפיתוח מטרותיך….

…חלום שיהיה לך בית אומר שהיעדים שלך מוגדרים היטב; סיפוק במשפחה. לחלום על בניית הבית פירושו מילוי הבטחות….

קורבנות רבים.